Akce Speciální základní školy Vysoké Mýto

Anglická olympiáda

Přednáška BESIP

"Čarodějnické" dopoledne ve škole

Florbalový turnaj v Litomyšli, chlapci přivezli pěkné třetí místo, gratulujeme.

Školní ples

Netradiční pětiboj
Také letos se na naší Speciální základní škole a praktické škole ve Vysokém Mýtě konal již 12. ročník Netradičního pětiboje. Celé soutěžní dopoledne panovala příjemná a přátelská atmosféra. Jako každý rok soutěžily děti zdravé i handicapované. Přijeli k nám soutěžící z Litomyšle a Ústí nad Orlicí. Opět se soutěžilo v pěti soutěžních disciplínách. Závodníci si poměřili své síly na překážkové dráze, při kostičkovém slalomu, stavění panáčka z geometrických tvarů, tvoření bábovek z kinetického písku a v disciplíně Kamarád. Všichni soutěžící si vyzkoušeli svoji bystrost a pohotovost. Všechny děti sportovaly s nadšením a velkým odhodláním. Nejen vítězové, ale i sportovci, kteří se neumístili, byli odměněni sladkostmi a drobnými dárky. Celkovým vítězem se v letošním roce stala naše škola, takže putovní pohár zůstane na rok u nás. Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří přispěli svými dary. Věcný i peněžní dar poskytly firmy: MIKA, a. s. Česká Třebová, STK Vračovice, Tomil Vysoké Mýto a pekařství U Lifků Choceň. Touto cestou jim za kolektiv učitelů i dětí Speciální základní školy a praktické školy ve Vysokém Mýtě moc děkuji a těším se na další spolupráci. Soutěžní dopoledne se vydařilo a už se všichni těšíme na další ročník.
Mgr. Yvona Jetmarová

Hry na ledě, zimní stadion Choceň

Přednáška Český červený kříž Oblastní spolek ČČK Ústí nad Orlicí

Tradiční školní karneval

Olympijský čtyřboj, školní olympiáda

Vánoce v naší škole

Projekt - Týden sportu

Adventní tvořivé odpoledne pro rodiče a žáky

Školní výlet Peklo Čertovina, Hlinsko

Mistrovství ČR mentálně handicapovaných sportovců ve stolním tenise 8. a 9. listopadu 2017, Hradec Králové
Máme mistra ČR! Ano, sen jednoho z našich stolních tenistů se stal skutečností! Mistrem ČR v kategorii žáků se stal žák osmé třídy ZŠ, gratulujeme. Další sportovní výkony našich žáků musíme také velmi ocenit. Všem reprezentantům školy děkujeme.

Školní Akademie "Mám(e) na to!"
Velmi zdařilá prezentace naší školy proběhla ve čtvrtek 9. 11. v 17, 00 hodin na klubové scéně M klubu. Sál plný k prasknutí, příjemná atmosféra, výbuchy smíchu a potlesku. Žáci předvedli, co nacvičili se svými třídními učiteli, ale měli možnost vystoupit i se svým individuálním číslem. Viděli a slyšeli jsme pohádku O perníkové chaloupce, bubnování, břišní tance a jiné tanečky, zpěv sólový i sborový, parcour dance, módní přehlídku, úryvek o nocích z filmu Pelíšky, Praktická škola dvouletá se představila se svým pohoštěním pro přítomné. Jednotlivá vystoupení ozvláštnili svým zpěvem ….. Akademie byla soutěžní. Vítězem ve skupinách se stala třída 3. ZŠs s tancem Sloník Toník a v jednotlivcích vyhrál Adam Veniger, který exceloval svou dramatizací úryvku z filmu Pelíšky. Celým programem nás krásně provedla paní učitelka Lucie Jandíková. Školní akademie Máme na to! Byla dotovaná Městem Vysoké Mýto. Děkujeme.
Turnaj ve stolním tenise
Vybraní žáci naší školy se zúčastnili regionálního kola ve stolním tenise, které se konalo 11. září v Hradci Králové. Tato sportovní akce byla pořádaná pod záštitou Českého svazu mentálně postižených sportovců a uskutečnila se v tělocvičně školy MŠ, ZŠ a PrŠ Hradec Králové, která je tradičním pořadatelem této sportovní akce. Po vynikajících zápasech, ve kterých nechybělo napětí a patřičná dávka adrenalinu, se umístili naši sportovci na vynikajících místech. Tento vynikající a naprosto nečekaný sportovní úspěch nominoval výše zmíněné žáky na Mistroství České republiky, které se bude konat opět v Hradci Králové v měsíci listopadu. Všem našim reprezentantům děkujeme za výborné sportovní výsledky a gratulujeme k postupu na tak významnou sportovní akci.

Drakiáda.
Přišel podzim a s ním padající listí a pouštění draků. Jako každý rok se naše děti z prvního stupně a děti ze ZŠ speciální vydaly po dračích stopách. Cestou sbíraly dračí úkoly – barevné dílky skládanky. Na posledním stanovišti musely všechny dílky složit a dračí obrázek pojmenovat. Vyvrcholením celého dopoledne bylo pouštění draků. Počasí docela přálo, i když tráva byla mokrá, ale nám to nevadilo. Všechny třídy dostaly diplom a malou odměnu.

V novém školní roce 2017/2018 jsme dne 21. září jsme uspořádali pro naše žáky celodenní školní výlet do ZOO v Jihlavě. Žáci zde mohli vidět nejen různá exotická zvířata,
ale i ukázku velkých a malých dravců. Výlet se všem moc líbil, už těšíme se na další.