Aktuality

 
Cvičný byt ve Speciální základní škole a praktické škole Vysoké Mýto
Školní rok ve Speciální škole a praktické škole Vysoké Mýto je již v plném proudu, tak jako ve všech jiných školách. Letos jsme zahájili výuku i v novém cvičném bytu a v modernizované cvičné kuchyni.
Cílem projektu je učit žáky s mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a autismem běžné činnosti, které upotřebí ve svém dalším životě. Žáci budou vařit, mýt nádobí, prát prádlo, žehlit, stlát a převlékat postel, utírat prach, luxovat, pečovat o květiny… Aby se seznámili s dnešními vymoženostmi, mají k dispozici automatickou pračku, sušičku, myčku nádobí, sporák se sklokeramickou deskou, horkovzdušnou troubu.
Někteří handicapovaní žáci k činnostem využívají i takzvaná procesuální schémata. Jde o jednoduché obrázky, na nichž jsou přehledně rozkresleny fáze jednotlivých činností. Některým žákům totiž nestačí úkony jen teoreticky popsat, potřebují vizualizaci, aby si je dokázali lépe představit.
Obě učebny jsou využívány při praktickém vyučování, při pracovních činnostech, ale i v hodinách výchovy ke zdraví nebo občanské výchovy.
Celá rekonstrukce stála 300 000,- Kč. Finanční prostředky nám poskytl zřizovatel, tj. Pardubický kraj. Děkujeme.
Poděkování patří i Městu Vysokému Mýtu, coby majiteli budovy, za financování výměny zářivek a podlahových krytin v některých učebnách, za vybudování parkoviště a předláždění našeho dvorku.
Dne 29. 1. 2020 se ve škole uskuteční Den otevřených dveří. Zveme všechny rodiče, přátele i širokou veřejnost; přijďte se do naší školy podívat, pracujeme ve velmi hezkém a myslím si i inspirativním prostředí.